مقالات

قیمت دسته گل عروس

برای برگزار کردن مراسم عروسی نیاز به انجام تشریفات خاص عروسی است از هماهنگی برای تالار تا سفارش غذا و ماشین عروس، اما یکی از مهمترین کارهایی که باید برای انجام عروسی انجام داد سفارش و تهیه دسته گل عروس است. دسته گل عروس بیشتر از هر چیز دیگری برای عروس مهم است. اما اینکه دسته گل را کجا سفارش دهیم، چگونه سفارش دهیم و قیمت دسته گل موضوعی است که برای زوجین و مخصوصا داماد مهم است. اما اینکه قیمت دسته گل عروس چقدر است؟ موضوعی است که ما قرار است به برسی آن بپردازیم. پس اگر این موضوع برای شما نیز مهم است تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

 

همچنین شما می توانید از محصولات دیگر ما دیدن کنید:

 

دسته گل عروس

انواع دسته گل عروس

 

دسته گل به عنوان یکی از ملزومات عقد، نامزدی و عروسی بسیار برای زوجین و مخصوصاً عروس مهم است. اما نکته ای که وجود دارد نوع دسته گل است اینکه دسته گل از کدام نوع می باشد مسئله ای است که در وهله اول به سلیقه شما مربوط می شود. اما چند نکته مهم در مورد انتخاب دسته گل عروس وجود دارد که ما در ادامه این مطلب به آن می پردازیم.

 

 

دسته گل عروس ساده

دسته گل عروس ساده

 

این نوع از دسته گل ها همانگونه که از نامشان پیداست، فرم خاصی ندارند. و از قانون خاصی بجز سلیقه عروس تبعیت نمی کنند. معمولا از این نوع دسته گل برای مراسم های که در فضای باز انجام می شود و سبک کلاسیک عروسی استفاده می شود. در بیشتر مواقع از گل های ارکیده و شیپوری برای تزیین این نوع دسته گل استفاده می کنند. به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب رنگ گل عروس کاملا سلیقه ای است و هیچ قانونی را شامل نمی شود که مثلاً حتماً باید رنگ سفید و ملایم را انتخاب کنید.

 

دسته گل گرد

دسته گل عروس گرد

 

این نوع دسته گل به شکل گرد درست می شود که معمولاً در آن از گل های  کوکب، داوودی استفاده می شود. این دسته گل ها تقریباً یک یا دوسال است که وارد چرخه گل فروشی ها و مجالس عروسی شده‌اند شکل کلی این دستگاه به شکل توپی است.

 

 

دسته گل آبشاری

دسته گل عروس آبشار

 

بی‌شک یکی از شکیل ترین و لاکچری ترین دسته گل های عروس دسته گل آبشاری است، این دسته گل ها همانطور که از نامشان پیداست بیشتر به صورت آبشاری به سمت پایین تزیین و آویزان می شوند، این مدل دسته گل بسیار فاخر است، شاید بتوان گفت از لحاظ قیمت دسته گل عروس یکی از گران ترین دسته گل ها باشد، هرچند که نوع گلی که برای این دسته گل انتخاب می شود بسیار در قیمت دسته گل موثر است. از دیگر دسته  گل های عروس جدید می توان به: دسته گل تخم مرغی، دسته گل قلبی و دسته گل  مجلل اشاره کرد.

 

قیمت دسته گل عروس

 

ما در بخش قبلی مقاله در مورد انواع دسته گل صحبت کردیم اما دسته گل ها به صورت کلی به دو نوع دسته گل طبیعی و دسته گل مصنوعی تقسیم  می‌شوند؛که قیمت هر کدام با یکدیگر متفاوت است. شما اگر قصد انتخاب دست گل مصنوعی دارید باید بدانید که قیمت دسته گل عروس مصنوعی برای شما با توجه به تعداد گل های که استفاده می شود محاسبه می گردد، تعداد گل می تواند نقش بسزایی در قیمت دسته گل عروس داشته باشد، هرچند قیمت دسته گل عروس طبیعی با توجه به شاخه ها محاسبه می شود و در بسیاری از موارد به دلیل خاص بودن گل می تواند قیمت بیشتری داشته باشد. به این نکته توجه داشته باشید که اگر گل های که شما برای دسته گل طبیعی استفاده می کنید در فصل رویش باشند قیمت دسته گل شما کمتر می شود.

 

نتیجه گیری مهم

 

همانگونه که گفتیم دسته گل عروس به عنوان یکی از ملزومات مهم عروسی است. ولی از طرفی قیمت دسته گل عروس می تواند مهم باشد؛ عوامل مختلفی در تعیین قیمت دسته گل عروس نقش دارند، از مهمترین این عوامل می توان به تزیینات، نوع گل، تعداد شاخه های گل و ابعاد دسته گل اشاره کرد. قابل ذکر است که قیمت دسته گل طبیعی معمولاً بیشتر از نوع مصنوعی  است. امیدوارم با خواندن این مقاله توانسته باشید اطلاعات کافی مورد دسته گل و قیمت دسته گل عروس به دست آورده باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید