مقالات

گل جاودان – معجزه‌ای ماندگار

گل جاودان روبینارز معجزه ماندگار

گل ها و گیاهان تاثیرات بسیار خوبی در روحیه و احساس افراد دارند. حتی وجود آن ها، محرک و تامین کننده انرژی ما در طول شبانه روز می باشد. به همین دلیل گل ها و گیاهان هدایای با ارزشی نیز محسوب می شوند. در این بین اگر می خواهید گلی طبیعی با عمری طولانی بدون نیاز به نگهداری خاص داشته باشید، گل جاودان می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. در ادامه توضیحاتی در مورد این دسته از گل‌ها ارائه می‌دهیم.

گل جاودان چیست؟

گل های طبیعی که در طی فرآیند خاصی طراوت خود را تا مدت های طولانی حفظ می کنند، گل جاودان نامیده می شوند. در فرآیند تولید آنها، برای جلوگیری از خشک شدن گلبرگ‌ها از موم پارافین استفاده می کنند. به این صورت که گل‌ها در شرایطی خاص، داخل موم غوطه ور می شوند.

در این بین برخی از شرکت ها با اضافه کردن موادی مختلف به پارافین و استفاده از گل های مرغوب و با کیفیت، عمر این گل ها را بسیار طولانی کرده اند. افراد در صورت نگهداری مناسب گل‌های جاودان، می توانند عمر آن ها را بدون نور، خاک و آب بین 1 تا 5 سال و بعضا بیشتر افزایش دهند.

گل ماندگار می تواند هدیه‌ای بسیار شیک و جذاب برای عزیزان شما در مناسبت‌های مختلفی نظیر ولنتاین، سالگرد ازدواج، تولد، روز مادر، روز پدر و … باشد.

مقایسه گل جاودان با سایر گل‌های طبیعی

گل‌های جاویدان یا گل‌های ماندگار به دلیل زیبایی خاص و طول عمر بالا، طرفداران بسیار زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده است. در ادامه گل‌های معمولی را با گل جاودان مقایسه خواهیم کرد.

گل‌های معمولی طول عمر بسیار پایین‌تری نسبت به گل‌های جاویدان دارند. گل‌های رز معمولی برای حفظ طراوت و تازگی خود نیاز به رسیدگی و توجه بسیاری دارند.

گل جاویدان روبینارز
گل ماندگار، هدیه‌ای ماندگار در یادها

تنوع در ظاهر، اندازه و بسته‌بندی گل‌های ماندگار به دلیل شرایط خاص تولید آنها بیشتر از گل‌های معمولی می‌باشد. به عنوان مثال: گل‌های معمولی باید ساقه‌های بلندی داشته باشند تا بتوانند مواد مورد نیاز خود را از آب یا خاک بگیرند؛ اما در گل‌های جاویدان چنین محدودیتی وجود ندارد.

طرح‌های گل‌ جاویدان

این گلها معمولا در باکس های شیشه ای ارائه می شوند. تعداد گل های جاویدان داخل هر بسته به نظر هر فردی قابل تغییر می باشد. شما می توانید با توجه به سلیقه خود تعداد، اندازه باکس، رنگ گل و دیزاین داخل آن را تغییر دهید.

قیمت آن ها بسته به عوامل مختلفی مانند: اندازه، جنس باکس و … متفاوت می باشد. این گل های زیبا در دسته گیاهان لوکس قرار می گیرد. به همین دلیل قیمت آن ها نیز از سایر گل های معمولی گران تر می باشد.

این گل ها به دلیل زیبایی خاص می توانند در دیزاین بخش های مختلف خانه و یا محل کار مورد استفاده قرار بگیرند.

دقت داشته باشید که این گل ها با وجود طراوتی که دارند، هیچ گرده ای را تولید نمی کنند. پس در صورت داشتن مشکل هایی مانند آلرژی، این گل ها می تواند گزینه خیلی خوبی برای شما به حساب بیاید.

شرایط نگهداری گل‌های ماندگار

شرایط نگهداری از گل جاودان بسیار ساده و راحت می باشد. برای بالا بردن عمر آنها تنها باید به نکاتی دقت داشته باشید که در ادامه توضیح می دهیم.

گرد و غبار گرفتن گل جاوردان باعث کاهش عمر مفید آن می‌شود. به همین دلیل برای حفظ این گلها از هر نوع گرد و غباری، آنها را در بسته‌بندی‌های خاص و باکس‌های شیشه‌ای نگهداری و ارائه می‌دهند.

گل‌های جاودان را اصلا در برابر نور مستقیم خورشید قرار ندهید. به دلیل فرآیند تولید آن ا، نیازی به آبیاری ندارند. برای جلوگیری از پژمرده شدن گل‌برگ‌ها نباید آن‌ها را در محیط‌های خیلی گرم و یا محیط‌های خیلی سرد قرار دهید.

گلهای رز جاویدان خود را از باکس خارج نکنید. از لمس آن‌ها نیز خودداری فرمایید، زیرا نباید به این گل ضربه‌ای وارد شود. هرگونه ضربه‌ای می تواند باعث کوتاه شدن عمر مفید و خراب شدن آن شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید