اخبار, مقالات

گل رز جاودان چیست؟

گل رز جاودان قرمز

شاید شما هم نام گل رز جاودان یا گل رز ابدی را شنیده باشید. اما گل رز جاودان چیست و چه تفاوتی با گل رز معمولی دارد؟
گل های شاخه بریده به صورت طبیعی حداکثر یک هفته شاداب و زیبا باقی می مانند و به مرور پژمرده و خشک می شوند. اما گل های جاودان این گونه نیستند و مدت زمان بسیار طولانی تری عمر می کنند. گل های جاودان رشد نمی کنند، شکوفا نمی شوند، حتی با گذشت زمان رنگ پژمردگی را نمی بینند. روش های متنوعی برای جاودان سازی گل ها مورد استفاده قرار می گیرد که گل ها را از چند ماه تا چند سال ماندگار می کنند.

گل رز جاودان سرخ با پایه سنگی

روش های مختلف جاودان سازی گل ها

یکی از ابتدایی ترین روش ها مومیایی کردن گل ها با استفاده از پارافین است، اما استفاده از پارافین تا حد زیادی بافت لطیف و طبیعی گل را تغییر می دهد و با توجه به ضخامت لایه ی پارافینی که بر روی گل قرار می گیرد می تواند رنگ گل را نیز تحت تاثیر قرار دهد. در این روش بعد از گذشت چند ماه امکان کپک زدن گل ها وجود دارد.
یکی دیگر از روش هایی که برای جاودان سازی گل ها استفاده می شود، دهیدراسیون یا فریز کردن گل ها است این روش بیشتر در ماندگار کردن دسته گل های عروس کاربرد دارد. در روش فریز کردن، شکل و فرم و همچنین رنگ گل ها کاملا حفظ می شود اما در این روش گل ها خشک شده و بسیار شکننده و آسیب پذیر می شوند به گونه ای که با کوچکترین ضربه و فشاربه صورت جدی صدمه می بینند و پودر می شوند.
مجموعه روبینا رز از شیوه های نوین جاودان کردن گل ها استفاده می کند. فرآیندی کاملا علمی و دانش بنیان که در آن گل ها بافت طبیعی و لطیف خود حفظ می کنند. با این روش رزها  هرگز خشک نمی شوند و تغییر شکل نمی دهند و برای سالیان طولانی نشاط و زیبایی اولیه را خواهند داشت. مراقبت از گل های جاودان بسیار ساده است، این گل ها هیچ نیازی به آبیاری، خاک و نور خورشید ندارند و برای محیط های آپارتمانی و کم نور که امکان نگهداری گل های تازه وجود ندارد بسیار مناسب هستند.

دسته گل رز جاودان عروس

آیا فقط گل های رز جاودان می شوند؟

گل رز یکی از با ارزش ترین گل ها در سرتاسر جهان است. به طوری که می توان گفت گل رز در فرهنگ های مختلف نمادی از عشق، دوست داشتن و محبت است. همین محبوبیت گل رز سبب شد تا اولین انتخاب برای جاودان سازی باشد. اما فرآیند ماندگار کردن گل ها تنها مختص گل رز نیست. مجموعه روبینا رز جزو معدود شرکت هایی است که امکان جاودان سازی گل ها و گیاهان مختلف را دراد. انواع گل های رز مینیاتوری، رز هلندی، شکوفه هورتانسیا، برگ رز، اسپاراگوس وغیره. تنوع گل ها و گیاهان جاودان شده در روبینا رز سبب شده که محصولات فراوانی با طراحی های فوق العاده و کاربردهای متنوع تولید شوند.
انواع قاب و تابلو گل، آبگینه و تراریوم با تزئین گل ها و گیاهان جاودان شده، انواع اکسسوری و زیورآلات بانوان، هدایای شرکتی، گلدان، دسته گل و زیورآلات عروس و فرش گل با رنگبندی متنوع تولید می شود. تمامی محصولات از طراحی تا تولید توسط تیمی از هنرمندان زبده انجام می شود.

برای مشاهده محصولات متنوع به فروشگاه روبینا رز مراجعه کنید

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید