اخبار, مقالات

نحوه نگهداری از گل رز جاودان روبینا رز

نگهداری از گل رز جاودان

گل ها و گیاهان از دیرباز در موقعیت های مختلف از جمله جشن ها، مناسبت های خاص، دید و بازدید، دکوراسیون و زیباسازی محیط کار و زندگی استفاده می شوند. محبوبیت گل ها به خصوص گل رز در سرتاسر جهان از یک سو و عمر کوتاه گل ها از سوی دیگر سبب شد تا ایده افزایش طول عمر و یا اصطلاحا جاودان سازی گل ها شکل بگیرد. زیبایی منحصربفرد گل رز و محبوبیت بالای آن موجب شد تا اولین انتخاب برای جاودان سازی باشد؛ اما این فرآیند تنها مختص گل رز نیست.

آیا فقط گل های رز جاودان می شوند؟

مجموعه روبینا رز با کمک فرآیند علمی جاودان سازی، تنوع بالایی از گل ها و گیاهان طبیعی از جمله گل های رز هلندی، گل های رز مینیاتوری، شکوفه هورتانسیا، گیاه اسپراکوس و گونه های متنوعی از گیاهان سبز زینتی را جاودان می کند و به صورت گستره وسیعی از محصولات آماده از جمله اکسسوری، انواع باکس گل و قاب های گل، دسته گل عروس، فرش و دیوار گل و انواع گیفت و هدایای شرکتی، عرضه می نماید. گل های جاودان از نظر ظاهر و بافت کاملا مشابه گل های تازه هستند اما بدون نیاز به آبیاری و شرایط نگهداری گل های تازه، عمری طولانی دارند و برای سالیان طولانی ماندگار هستند.


با رعایت شرایط نگهداری گل های جاودان روبینا رز می توان برای 3 تا 5 سال زیبایی و شادابی گل ها را حفظ کرد:

 • جلوگیری از تابش نور مستقیم خورشید به گل های جاودان

  تابش مستقیم نور خورشید به صورت مداوم و طولانی مدت به گل های جاودان، طراوت و شادابی گل های جاودان را از بین می برد و طول عمر آن ها را کاهش می دهد. بنابراین تا جایی که امکان دارد گل های جاودان را در مکانی دور از تابش نور خورشید نگهداری کنید.

 • جلوگیری از تماس مستقیم آب با گل های جاودان

  گل ها و گیاهان جاودان شده کاملا طبیعی هستند اما تفاوت هایی با گل های تازه دارند. یکی از عمده تفاوت های بین گل رز طبیعی و گل رز جاودان این است که گل های جاودان شده نیازی به آبیاری ندارند بنابراین از اسپری کردن آب یا هر نوع محلول دیگر مثل عطر و خوشبو کننده ها روی گل های جاودان جدا خودداری کنید. همچنین محیط نگهداری گل های جاودان نباید رطوبت بالایی داشته باشد.


  جلوگیری از ضربه زدن و فشردن گل های جاودان

  گل های جاودان شده مانند گل های تازه بافتی لطیف و منعطف دارند و در مقابل ضربه خوردن و فشرده شدن آسیب پذیر هستند. پس به این نکته توجه داشته باشید که ضربات ناگهانی و لمس کردن بیش از حد؛ سبب پر پر شدن و آسیب دیدن گل های جاودان می شود.

 • نگهداری از گل های جاودان در دمای مناسب

  گل های جاودان را در دمای معمولی اتاق نگهداری کنید و توجه داشته باشید که حرارت و دمای بالا باعث آسیب دیدن و تغییر شکل ظاهری گل رز جاودان می شود. در فصول سرد سال، گل های جاودان را در مجاورت وسایل حرارتی و گرمایشی که دمای بالاتری دارند قرار ندهید.


 

 

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید