نصب قاب عکس با چه روش هایی امکان پذیر است؟

چه طور برای نصب قاب عکس از میخ استفاده نکنیم؟

5/5 - (2 امتیاز)

ساده‌ترین روش برای نصب قاب عکس استفاده از میخ است. اما با این حال بسیاری از افراد تمایل دارند تا بدون سوراخ کردن دیوار، قاب یا تابلو را به دیوار نصب کنند. مثلا سوراخ کردن دیوار سیمانی کار سختی است یا ممکن است صاحب‌خانه از وجود جای سوراخ و جای میخ روی دیوار ناراضی باشد. برای همین لازم است تا طریقه نصب قاب عکس بدون میخ را یاد بگیرید تا در مواقع لازم از آن استفاده کنید. در ادامه این مقاله روبینا رز بررسی می‌کنیم که چگونه به کمک 4 روش کم‌هزینه و آسان می‌توان برای نصب قاب عکس بدون میخ اقدام کرد:

1.    نصب قاب عکس روی دیوار با قلاب

در این روش نیازی به سوراخ کردن دیوار برای نصب قاب عکس نیست. بلکه کافی است یک قلاب پلاستیکی یا فلزی از مغازه‌های لوازم خانگی یا بازارفروشی تهیه کنید. این قلاب‌ها با چسب دو رو یا چسب دو وَر به دیوار می‌چسبند و قاب عکس به قلاب آن‌ها آویزان می‌شود.

مزیت استفاده از این روش این است که دیوار اصلا سوراخ نمی‌شود و جای میخ در دیوار نمی‌ماند. اما از آن جایی که قلاب خود با چسب به دیوار چسبیده است پس نمی‌توان تابلو یا قاب عکس‌ سنگین را به آن‌ها آویزان کرد. بنابراین اگر از قلاب پلاستیکی یا فلزی استفاده می‌کنید، بهتر است به دنبال یک قاب عکس دیواری سبک بگردید که برای نصب آن به دیوار دغدغه نداشته باشید. روبینا رز برای این مشکل به شما قاب گل رز جاودان را پیشنهاد می کند که علاوه بر تنوع بالای این محصولات، کیفیت بالایی نیز دارند.

نصب قاب عکس بدون میخ

از بزرگترین معایب استفاده از قلاب برای نصب قاب عکس این است که جای چسب روی دیوار باقی می‌ماند. در نتیجه اگر مدام جای قاب عکس روی دیوار را عوض می‌کنید، استفاده از قلاب برای شما مناسب نیست. چون پاک کردن چسب از روی دیوار به سختی امکان‌پذیر است و ممکن است باعث کنده شدن رنگ دیوار شود. اما اگر دیوار منزل یا محل کارتان کاغذ دیواری شده، این روش مناسب شما است. چون جای چسب روی دیوار را با یک دستمال خیس می‌توان از روی کاغذ دیواری پاک کرد و نیازی به تعویض کاغذ دیواری نخواهید داشت.

2.     نصب قاب عکس روی دیوار با فوم یا فوم بُرد

برای سوراخ نکردن دیوار برای نصب تابلو دیواری می‌توانید روی محل مورد نظر یک فوم برد یا موکت نصب کنید و قاب عکس را روی فوم یا موکت بچسبانید. این روش بیشتر مناسب کسانی است که می‌خواهند روی دیوار محل کار تابلو یا قاب عکس نصب کنند.

طریقه نصب قاب عکس روی فوم یا موکت:

 1. یک فوم یا فوم برد با قطر 0.5 سانت یا 1 سانتی تهیه کنید.
 2. فوم را به کمک چسب فوم یا چسب دو طرفه روی دیوار بچسبانید.
 3. قاب عکس را بر روی فوم با میخ آویزان کنید.

نصب قاب عکس روی فوم

در حقیقت در این روش شما به جای فرو کردن میخ در دیوار، میخ را درون فوم بُرد فرو می‌کنید. بنابراین هر چه قطر فوم بیشتر باشد، امکان آسیب رسیدن به دیوار توسط میخ کمتر می‌شود. بهتر است از فوم‌هایی با جنس مرغوب استفاده کنید که بافت آن‌ها متراکم‌تر است و بهتر میخ را در خود نگه می‌دارد. اگر فوم مرغوب در دسترس شما نبود، فوم بُرد هم گزینه‌ی خوبی است. فوم برد یک فوم با روکش مقوایی است که به راحتی با چسب فوم به دیوار چسبیده می‌شود و برای نصب قاب عکس مناسب است.

یکی دیگر از کاربردهای فوم این است که می‌توانید تصاویر دلخواهتان را بدون قاب و تنها با پونز یا چسب دو طرفه به فوم بچسبانید که این کار برای اتاق خواب یا فضاهای غیر رسمی مناسب‌تر است. اما اگر قصد دارید که تصاویر مهمی مثل عکس عروسی‌تان را به دیوار نصب کنید، بهتر است یک قاب عکس زیبا یا قاب عکس دست ساز تهیه کنید و تصاویر خود را درون آن قرار دهید.

3.   نصب قاب عکس روی طاقچه

اگر مخالف استفاده از میخ برای نصب تابلو روی دیوار هستید، می‌توانید از محل طاقچه یا طبقه دیواری برای این کار استفاده کنید. اگر در دیوار خانه یا محل کارتان تو رفتگی یا برامدگی وجود دارد، از آن می‌توانید برای قرار دادن یک قاب عکس رومیزی استفاده کنید. یکی از مزایای استفاده از قاب عکس رومیزی این است که نیازی به سوراخ کردن دیوار ندارد و جای پیچ و دریل ایجاد نمی‌کند. یکی از پرفروش ترین قاب عکس های رومیزی روبینا رز قاب قلب رز مینیاتوری است که می توانید در خانه یا محل کار از آن استفاده کنید.

نصب قاب عکس روی طاقچه

اگر در خانه طاقچه ندارید و هزینه ایجاد یک طاقچه در خانه برای شما زیاد است، می‌توانید با ایجاد طبقه دیواری، فضای مناسبی برای نصب قاب عکس ایجاد کنید. تنها عیب این روش این است که ممکن است در اثر زلزله، تکان یا برخورد دست، قاب عکس جابه‌جا شود که برای جلوگیری از آن می‌توان از چسب برای ثابت کردن قاب عکس در طبقات کمک گرفت. همچنین می توانید از گل رز جاودان برای دکور طاقچه استفاده کنید تا احساس خوبی را به اعضای خانواده خود القا کنید. اگر روش بهتری برای نصب قاب عکس رومیزی می‌شناسید، در کامنت‌ها به آن اشاره کنید.

4.     استفاده از چسب خمیری برای نصب قاب عکس

آخرین روشی که برای زدن قاب عکس بدون میخ به دیوار توصیه می‌کنیم، استفاده از چسب خمیری است. در این روش به جای استفاده از چکش برای سوراخ کردن دیوار، از خمیر چسب در پشت قاب عکس استفاده می‌شود. این روش بسیار ساده و کم‌هزینه است و هیچ خسارتی به دیوارهای خانه وارد نمی‌کند.

نصب قاب عکس با چسب خمیری

{بهترین روش نصب قاب عکس به دیوار استفاده از چسب خمیری است. این روش کم‌هزینه است و آسیبی به دیوار خانه وارد نمی‌کند.}

مزیت استفاده از چسب خمیری برای نصب قاب عکس این است که چسب‌ها مقاومت بالایی دارند و حتی از آن‌ها برای نصب ساعت دیواری هم می‌توان استفاده کرد. به‌علاوه خمیر چسب یک بار مصرف نیست و بارها از گلوله‌های چسب می‌توان استفاده کرد. استفاده از خمیر چسب برای نصب قاب عکس به رنگ دیوار آسیب نمی‌رساند، نیاز به بتونه دیوار نخواهید داشت و به راحتی از روی کاغذ دیواری برداشته می‌شود، بدون آنکه پارگی ایجاد کند.

سخن پایانی

استفاده از میخ برای نصب قاب عکس روی دیوار، هزینه‌های سنگینی را برای تعمیر خانه و بتونه روی دست صاحب‌خانه باقی می‌گذارد. برای همین است که بیشتر مستاجرها این روزها به دنبال یادگیری طریقه نصب قاب عکس بدون میخ هستند. برای نصب قاب عکس بدون میخ می‌توان از روش‌های آسان و کم‌هزینه‌ای مثل استفاده از قلاب، چسب خمیری، فوم و … استفاده کرد. به‌علاوه اگر می‌خواهید از قاب عکس رومیزی استفاده کنید می‌توانید از طاقچه یا طبقه دیواری هم کمک بگیرید. به کمک روش‌های نام برده جای میخ در دیوار باقی نمی‌ماند و نیازی به مرمت دیوار یا رنگ کردن دیوار خانه نخواهید داشت.

سوالات متداول

 • بهترین روش نصب قاب عکس به دیوار بدون میخ چیست؟

4 روش آسان و ارزان برای نصب قاب عکس بدون نیاز به میخ عبارت است از:

 1.  نصب قاب عکس با قلاب فلزی یا پلاستیکی
 2. نصب قاب عکس با چسب خمیری
 3. نصب قاب عکس روی طاقچه
 4. نصب قاب عکس روی فوم یا فوم برد
 • آیا استفاده از چسب خمیری برای نصب قاب عکس به دیوار روش مطمئنی است؟

چسب خمیری قدرت بسیار بیشتری نسبت به چسب دوطرفه دارد. قدرت چسبندگی چسب خمیری آنقدر زیاد است که از یک تکه از آن برای بارها می‌توان استفاده کرد.

 • چه قابی برای نصب روی دیوار بدون میخ مناسب‌تر است؟

از آن‌جایی که استفاده از روش‌هایی به جز میخ، درصد کمی احتمال سقوط قاب عکس از دیوار را بالا می‌برد، بهتر است قاب‌های سبک، مانند قاب عکس‌ سایز کوچک و متوسط یا قاب‌ تزئینی را به دیوار نصب کنید.

 • کم هزینه‌ترین روش برای نصب قاب عکس بدون میخ چیست؟

از میان روش‌های نام‌برده، بعضی نیاز به ایجاد تغییر در دکور منزل یا دخل و تصرف در دیوار و سقف خانه دارد. بنابراین نصب قاب عکس با کمک قلاب و نصب قاب عکس به وسیله چسب خمیری از همه ارزان‌تر است.

سحر مهرابی
سحر مهرابی

سحر مهرابی هستم؛ نویسنده و کپی‌رایتر. لقب من «راوی» است و از روایت کردن قصه‌ها و ماجراها لذت می‌برم. از سال 92 برای روزنامه‌ها و مجلات مختلفی نوشته‌ام. به سبک «جستارنویسی» بیشتر از همه علاقه دارم. در سال 97 با جادوی گل جاودان آشنا شدم و مدتی است درباره‌ی آن‌ها می‌نویسم.

دیگر مقالات دسته بندی

عمر گل‌های رز در حالت عادی بسیار کوتاه است و نمی‌توان بدون به ‌کارگیری روش‌های افزایش ماندگاری گل رز آن‌ها را بیش از ۵ روز…

نگهداری گل رز در آب یکی از رایج‌ترین اعمالی است که افراد بعد از خرید دسته‌های گل انجام می‌دهند. این کار می‌تواند طول عمر شاخه…

گل رز صورتی یکی از زیباترین انواع گل رز در جهان به ‌شمار می‌آید و می‌توان گفت که این گل بعد از همتای قرمز رنگ…

انتخاب گردنبند مناسب با فرم صورت یکی از بهترین روش‌های خرید جواهرات به‌ شمار می‌آید و برای آن نیاز است که شما حالت صورت‌تان را…

انگشتر پورتوفینو چیست؟ انگشتر پورتوفینو از محبوب‌ترین و جدید‌ترین بدلیجات حال حاضر است که استفاده از آن‌ها می‌تواند استایل شما را جذاب‌تر و منحصر به‌…

باز کردن گره گردنبند چگونه است؟ این اولین سوالی است که از خود هنگام مواجه‌ شدن با گردنبند گره‌ خورده می‌پرسیم. بدون‌ شک، زنجیر گرده‌…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد