مقالات

روش قاب کردن دسته گل عروسی چگونه است؟

0ددد‌یهیکی از بهترین اتفاقات زندگی هرکسی مراسم عقد و انتخاب لباس و دسته گل عروس است. نگه داشتن دسته گل عروسی باعث ماندگاری خاطره روز عروسی می شود و بسیاری از زوج ها ترجیح می دهند دسته گل عروسی خود را خشک کرده و به عنوان یادگاری از آن نگهداری کنند. اما همانطور که می دانید گل های طبیعی با گذشت زمان دچار افت کیفیت می شوند . اما چگونه می توان دسته گل عروس را برای مدت طولانی تری با کیفیت بالا نگه داشت؟ چگونه می توان زیبایی دسته گل عروسی را هنگام خشک شدن حفظ کرد؟ قاب کردن دسته گل یکی از بهترین روش هایی است که می توان برای حفظ گل از آن استفاده کرد.

دسته گل عروس

محصولات مرتبطی که میتوانید به عنوان هدیه ای برای عروسی از آن ها استفاده کنید

قاب گل رز مینیاتوری

قاب پنج گل

قاب درختچه شکوفه

 

 

قاب کردن گل

 

 

با قاب کردن دسته گلتان، عمر آن ها را بیشتر کنید

اگر قصد دارید دسته گل عروسی خود را به زیباترین خاطره زندگی خود تبدیل کنید، باید به درستی از آن مراقبت کنید.  برای محافظت از دسته گل می توانید آن را در گلدان قرار دهید و دور از دسترس کودکان قرار دهید. توصیه می شود گلدان را در قفسه مخصوص قرار دهید. برای اینکه گرد و غبار کمتری روی گل بنشیند، بهتر است آن را در بوفه یا ویترین شیشه ای قرار دهید. یکی دیگر از راه حل ها این است که شما می توانید دسته گل خود را قاب کنید، قطعا این یکی از بهترین راه حل های موجود است.

یکی دیگر از راه های نگهداری دسته گل های عروسی استفاده از قاب یا جعبه است که امروزه طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. زیرا محافظی عالی برای دسته گل شماست و زیبایی منزل شما را نیز افزایش می دهد. برای این کار بهترین انتخاب یک قاب چوبی یا پی وی سی با طرح و رنگ دلخواه شماست که با دکوراسیون منزل شما همخوانی داشته باشد. از آنجایی که موضوع ما مربوط به ازدواج است، ما اغلب یک قاب سفید را توصیه می کنیم. اما بسته به طراحی خانه خود می توانید از رنگ های دیگری مانند نقره ای، طلایی، قهوه ای و غیره استفاده کنید.

گل های عروسی به دلیل اندازه و شکل آنها اغلب به قاب 15 سانتی متری یا بیشتر نیاز دارند. شما می توانید گل ها را به تنهایی یا همراه با کارت عروسی بچینید. همچنین می توانید چندین قطعه عکس نیز در آن قرار دهید.

 

دسته گل قاب عروس

 

چگونه باید دسته گل عروسی را قاب کرد؟

برای طراحی دسته گل به موارد زیر نیاز دارید: یک قاب زیبا در رنگ دلخواه (عمق و ابعاد قاب بسته به سایز دسته گل و لوازم عروسی متفاوت خواهد بود. بنابراین، برای پیدا کردن اندازه مناسب قاب، لوازم جانبی و گل عروسی را روی یک تکه مقوا یا کاغذ پایه بزرگ قرار دهید و اندازه کاغذ را با دقت اندازه بگیرید تا مشخص شود چه قابی باید تهیه شود. گل عروسی، لوازم جانبی اضافی، چسب مایع؛ چسب چوب، نوارهای تزئینی یا توری مورد نیاز است، مانند نوار مروارید یا گیپور، رشته کنفی، گیره های کوچک، نوار چسب تزئینی، بهتر است تمامی این موارد حتما تهیه کنید.

شما باید تمام کارها را روی یک پس زمینه سفید انجام دهید. بنابراین اگر قصد دارید آن را تزئین کنید، از همین حالا شروع کنید. برای تزیین زمینه می توانید از پارچه توری، کاغذ کادو یا هر چیزی که دوست دارید استفاده کنید. البته مراقب باشید پس زمینه شلوغ نشود. زیرا این دسته گل عروس و لوازم جانبی شماست که باید توجه همه را جلب کند، نه پس زمینه! ابتدا پشت دسته گل را با مقدار زیادی چسب حرارتی به پس زمینه بچسبانید. در این صورت پشت گل شما کاملاً چسبانده می شود.

اگر می خواهید حتی یک گلبرگ از دسته گلتان گیر نکند و آسیب نبیند، می توانید چندین لایه سیم گلدار دور ساقه دسته گل بپیچید و دو سوراخ کوچک در پایین آن ایجاد کنید. سپس نوک و انتهای سیمی که دور ساقه دسته گل پیچیدید را از آن دو سوراخ رد کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید