گردنبند رویال روبینا رز

گردنبند مناسب با فرم صورت، به کمک جواهرات فرم صورت خود را اصلاح کنید

2/5 - (1 امتیاز)

انتخاب گردنبند مناسب با فرم صورت یکی از بهترین روش‌های خرید جواهرات به‌ شمار می‌آید و برای آن نیاز است که شما حالت صورت‌تان را به‌ خوبی تشخیص دهید. روش‌های مختلفی برای تشخیص فرم صورت وجود دارد؛ اما هیچ‌ کدام از آن‌ها همانند اندازه‌ گیری اصولی چهره کاربردی نیستند. به‌طورکلی، ۵ ساختار کلی برای فرم صورت در نظر گرفته شده است. افراد باید براساس آن، به انتخاب جواهرات از جمله گردنبند اقدام کنند. این کار به پوشاندن نقض‌های چهره و برجسته‌ سازی نقاط عطف صورت کمک بسیار شایانی خواهد کرد. در این مقاله، انواع فرم صورت را با هم خواهیم شناخت و گردنبندهای مناسب هر کدام را معرفی خواهیم کرد.

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم؟

برای انجام این کار به یک متر یا یک نوار منعطف مانند کاموا نیاز دارید. حال باید دستورالعمل زیر را دنبال کنید.

  1. ابتدا طول صورت خود را اندازه گرفته و یادداشت کنید. برای این کار متر را روی محل رویش مو گذاشته و آن را تا نوک چانه امتداد دهید.
  2. برای انتخاب گردنبند مناسب با فرم صورت، باید عرض صورت خود را اندازه بگیرید. برای این کار متر را روی برجسته‌ترین نقطه گونه قرار داده و آن را تا برجستگی گونه دوم امتداد دهید. برای اینکه اندازه شما دقیق باشد، متر را کمی از صورت فاصله داده تا برآمدگی بینی اندازه‌ گیری شما را با خطا مواجه نکند.
  3. عرض پیشانی خود را اندازه بگیرید. برای این کار باید فاصله شقیقه‌های‌تان را به‌ دست آورید.
  4. به‌ اندازه ۵/۱ سانتی‌متر از انتهای چانه خود بالا آمده و عرض چانه را در این ناحیه اندازه بگیرید.

حال برای تشخیص فرم صورت خود به موارد زیر دقت کنید.

اگر پیشانی پهن‌تر از چانه است

عموما این افراد گونه‌های برجسته‌ای دارند و چهره آن‌ها با انحنایی ملایم و نرم به چانه می‌رسد. فرم صورت آن‌ها بیضی‌ شکل است.

عرض صورت بیشتر از طول یا مساوی آن است

چهره‌ای که این ویژگی‌ها را داشته باشد دارای فرم گرد صورت است.

پیشانی و فاصله گونه‌ها یکسان اما کمتر از عرض چانه باشد

این‌گونه چهره‌ها لاغر و به‌شکل یک بیضی باریک دیده می‌شوند و دارای فرم کشیده هستند. این چهره‌ها باید حساسیت بیشتری در انتخاب گردنبند مناسب با فرم صورت به خرج دهند. همچنین اگر این اختلاف زیاد باشد، فرم صورت فرد مثلثی است.

عرض چانه، پیشانی و فاصله گونه‌ها یکسان باشد

این صورت‌ها دارای فرم مربعی هستند.

پیشانی و چانه باریک و فاصله گونه‌ها زیاد باشد

در این چهره‌ها فاصله گونه‌ها بیشتر از عرض پیشانی و چانه است. این افراد دارای فرم صورت مربعی‌ شکل هستند؛ البته شایان ذکر است که این فرم صورت‌ها زیاد متداول نیستند و بیشتر در کشورهای قاره اروپا، به‌خصوص یونان و فرانسه دیده می‌شوند. حال که حالت کلی چهره خود را تشخیص دادید، وقت آن رسیده است تا نسبت‌ به انتخاب گردنبند بر اساس فرم صورت اقدام کنید.

چگونه گردنبند مناسب فرم صورت و بدن را انتخاب کنیم؟

در بخش قبلی مقاله، با انواع حالت چهره آشنا شدید و در این قسمت به معرفی انواع گردنبند مناسب برای فرم صورت مثلثی، کشیده، قلبی، مربعی، گرد و… خواهیم پرداخت.

گردنبند مناسب با فرم صورت مستطیل

گردنبند مناسب با فرم صورت

همچنین شایان ذکر است که سایز چوکر رایج‌ترین اندازه گردنبند به‌طور میانگین در بین سایر گردن‌آویزها به‌شمار می‌آید.

گردنبندهای مناسب صورت بیضی

گردنبند مناسب با فرم صورت

فرم بیضی صورت از مناسب‌ترین فرم‌های چهره به‌شمار می‌آید و افرادی که این حالت صورت را دارند می‌توانند از انواع گردنبندها استفاده کنند؛ بنابراین، این گروه باید گردنبند خود را براساس فرم گردن و لباس خود انتخاب کنند.

گردنبند مناسب با فرم صورت مربعی

گردنبند مناسب با فرم صورت

افرادی که دارای فرم چهره مربعی هستند، باید از جواهراتی استفاده کنند که صورت آن‌ها را کشیده‌تر نشان دهد. استفاده از گردنبندهای کوتاه و بالای استخوان ترقوه برای آن‌ها ممنوع است. بهتر است کسانی که فرم صورت مربعی دارند از گردنبندهایی که دارای اشکال هندسی منحنی و بدون زاویه هستند استفاده کنند.

گردنبندهای مناسب فرم مثلثی و قلبی صورت

گردنبند مناسب با فرم صورت

این افراد عموما دارای چانه تیزی هستند و باید از گردنبندهایی با فرم منحنی و کروی استفاده کنند. استفاده از گردنبندهای بسیار بلند و رو لباسی برای این گروه ممنوع بوده و باید از زنجیرهایی با طول متوسط برای تکمیل استایل خود بهره بگیرند.

گردنبندهای مناسب فرم صورت گرد

افرادی که فرم صورت آن‌ها گرد است می‌توانند از گردن‌بندهایی با طول متوسط تا بلند استفاده کنند. جواهراتی که طراحی‌های زاویه‌ داری دارند، برای فرم‌های صورت گرد بسیار مناسب هستند و می‌توانند به‌خوبی تکمیل‌ کننده استایل این افراد باشند. همچنین این گروه نباید از گردنبندهای دور گردن و کوتاه استفاده کنند.

گردنبند مناسب با فرم صورت لوزی

این افراد می‌توانند از انواع گردنبندها استفاده کنند و هیچ محدودیتی در زمینه انتخاب جواهرات برای آن‌ها وجود ندارد؛ بنابراین، کسانی که فرم صورت لوزی شکل دارند باید گردنبند را براساس طراحی لباس و فرم گردن خود انتخاب کنند.

گردنبند مناسب برای افراد با گردن کوتاه و گردن بلند

گردنبند مناسب با فرم صورت

یکی دیگر از بهترین معیارهای انتخاب گردنبند، توجه به فرم و اندازه گردن است.

گردنبند مناسب گردن‌های کوتاه

اگر گردن شما نسبت‌ به فرم کلی بدن‌تان کوتاه است، باید از گردن‌بندهایی با زنجیر بلند استفاده کنید. همچنین بهتر است نوع طراحی پلاک گردنبند را نیز بر اساس فرم صورت‌تان انجام دهید (که این موضوع را در بخش قبلی مقاله به‌طور کامل توضیح داده‌ایم)

گردنبندهای مناسب گردن بلند

اگر جزو گروهی از افراد هستید که گردن‌ آن‌ها از حد نرمال بلندتر است، باید از گردنبندهای دور گردنی و کوتاه استفاده کنید. بلندترین زنجیری که این افراد می‌توانند از آن استفاده کنند، باید نهایتا تا روی استخوان ترقوه درازا داشته باشد. انتخاب پلاک گردنبند نیز بهتر است براساس فرم کلی صورت انجام شود.

نکات انتخاب گردنبند مناسب فرم صورت و بدن

انتخاب گردنبند بر اساس فرم صورت و بدن یکی از بهترین روش‌های انتخاب جواهرات است که می‌تواند استایل را افراد به بهترین شکل ممکن تکمیل کند. انتخاب گردنبند مناسب برای فرم صورت مثلثی، کشیده، قلبی، مربعی، گرد و… براساس زوایا، کشیدگی و عرض چهره انجام می‌شود. هرچقدر که صورت شما فرم کشیده‌تری داشته باشد، باید از گردن‌بندهایی با طول زنجیر کوتاه‌تر استفاده کنید. همچنین اگر فردی صورت گرد و بدون زاویه‌ای دارد، باید از جواهراتی که طراحی هندسی زاویه‌ داری دارند استفاده کند.

گردنبند‌ گل رز جاودان از جمله گردنبندهایی است که طراحی زیرساز آن‌ به شکل‌های مختلفی انجام می‌شود و می‌توان این جواهرات را برای فرم‌های مختلف صورت شخصی‌سازی کرد. شما می‌توانید انواع این گردنبندها را با کیفیتی بی‌نظیر از سایت روبینا رز تهیه کنید.

سحر مهرابی
سحر مهرابی

سحر مهرابی هستم؛ نویسنده و کپی‌رایتر. لقب من «راوی» است و از روایت کردن قصه‌ها و ماجراها لذت می‌برم. از سال 92 برای روزنامه‌ها و مجلات مختلفی نوشته‌ام. به سبک «جستارنویسی» بیشتر از همه علاقه دارم. در سال 97 با جادوی گل جاودان آشنا شدم و مدتی است درباره‌ی آن‌ها می‌نویسم.

دیگر مقالات دسته بندی

عمر گل‌های رز در حالت عادی بسیار کوتاه است و نمی‌توان بدون به ‌کارگیری روش‌های افزایش ماندگاری گل رز آن‌ها را بیش از ۵ روز…

نگهداری گل رز در آب یکی از رایج‌ترین اعمالی است که افراد بعد از خرید دسته‌های گل انجام می‌دهند. این کار می‌تواند طول عمر شاخه…

گل رز صورتی یکی از زیباترین انواع گل رز در جهان به ‌شمار می‌آید و می‌توان گفت که این گل بعد از همتای قرمز رنگ…

انگشتر پورتوفینو چیست؟ انگشتر پورتوفینو از محبوب‌ترین و جدید‌ترین بدلیجات حال حاضر است که استفاده از آن‌ها می‌تواند استایل شما را جذاب‌تر و منحصر به‌…

باز کردن گره گردنبند چگونه است؟ این اولین سوالی است که از خود هنگام مواجه‌ شدن با گردنبند گره‌ خورده می‌پرسیم. بدون‌ شک، زنجیر گرده‌…

گروه سورپرایز تولد مجموعه‌ای از افراد بسیار خوش‌ سلیقه، خلاق و پیگیر است که به خلق غافلگیری‌هایی بسیار هیجان‌انگیز برای تولد افراد می‌پردازند. این گروه‌ها…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد