گردبند آناهیتا روبینا رز

چگونه گره کور گردنبند را باز کنیم؟!

2/5 - (1 امتیاز)

باز کردن گره گردنبند چگونه است؟ این اولین سوالی است که از خود هنگام مواجه‌ شدن با گردنبند گره‌ خورده می‌پرسیم. بدون‌ شک، زنجیر گرده‌ خورده دیگر زیبایی قبل را ندارد و حتی ممکن است قد گردنبند در اثر رخداد چنین اتفاقی کوتاه شود. گره‌های زنجیر این اکسسوری فرم کلی و ساختار گردنبند را به‌ هم می‌ریزند و باید آن‌ها را باز کرد. روش‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد و باید از محلول‌هایی روان‌کننده مانند آب و صابون و روغن یا از ابزار آلاتی مانند پیچ‌ گوشتی برای باز کردن گره زنجیر استفاده کنیم. در این مقاله، انواع روش باز کردن گره گردنبند را نام خواهیم برد و راه‌های جلوگیری از گره‌ خوردن آن را شرح خواهیم داد.

انواع روش باز کردن گره گردنبند

روش‌های زیادی برای باز کردن گره زنجیر گردنبندها وجود دارد؛ اما نکته حائز اهمیت این است که شما باید بهترین روش را متناسب با جنس گردنبند، ظرافت زنجیره آن و تعداد گره‌ها انتخاب کنید تا اکسسوری شما طی انجام این کار آسیب نبیند؛ اما بهترین نحوه باز کردن گره گردنبند کدام است؟ سه روش اصلی باز کردن گره گردنبند به شرح زیر هستند.

 1. استفاده از روغن
 2. استفاده از پودر بچه
 3. استفاده از پیچ‌ گوشتی

در ادامه مقاله، به شرح کامل هر سه مورد خواهیم پرداخت.

استفاده از روغن برای باز کردن گره زنجیر گردنبند

عموماً زمانی از روغن برای باز کردن گره زنجیر استفاده می‌شود که گردنبند شما از جنس طلا یا نقره باشد؛ بهتر است گره گردنبندهای بدلی را به کمک روغن باز نکنید؛ زیرا ممکن است متریال اکسسوری شما با روغن واکنش دهد و سطح آن دچار آسیب‌ دیدگی شود؛ همچنین از روغن‌های سرخ‌کردنی برای این کار استفاده نکنید؛ زیرا این مواد در اثر حرارت کم نیز اکسید تولید می‌کنند و ممکن است روی گردنبندتان لکه بیندازند.

باز کردن گره گردنبند

روغن بچه یا روغن زیتون بهترین گزینه‌های پیش رو برای انجام این کار هستند. نحوه باز کردن گره گردنبند با روغن به شرح زیر است.

 1. ابتدا سطحی سرامیکی و صاف (مانند اپن آشپزخانه یا سینک ظرف‌شویی) را برای انجام این کار پیدا کنید.
 2. حال باید قفل زنجیر خود را باز کنید. زمانی کار سخت‌تر می‌شود که چند گردنبند به هم گره‌ خورده باشند؛ در این حالت نیز به هر نحو ممکن باید قفل تمامی گردنبندها باز شود.
 3. چند قطره روغن بچه یا روغن‌ زیتون را روی گره‌های زنجیر و بخش‌های اطراف آن بریزید و کمی آن را در دست خود بازی دهید؛ این کار به گرم‌ شدن زنجیر کمک کرده و دانه‌های آن را منبسط می‌کند.
 4. حال باید از دو سوزن باریک و نوک‌ تیز برای شل کردن گره‌ها استفاده کنید. بهتر است حوصله به خرج دهید تا این کار به بهترین شکل ممکن انجام شود.

بعد از انجام این کار، گردنبند خود را با آب و صابون بشویید. برای محافظت بیشتر می‌توانید از جلا دهنده‌ها و تمیز کننده‌های بازاری کمک بگیرید.

استفاده از پودر بچه برای باز کردن گره گردنبند

باز کردن گره گردنبند

عموما از پودر بچه برای باز کردن گره زنجیر بدل و نقره استفاده می‌شود؛ زیرا این پودر بسیار بی‌ خطر بوده و با متریال سازنده گردنبندتان واکنش نمی‌دهد. اگر راهنمای انتخاب بهترین سایز گردنبند زنانه و مردانه را مطالعه کرده باشید، متوجه خواهید شد که بعضی از گردنبندها با زنجیرهای بلند، استایلی جذاب را برای انواع لباس‌های ساده و رسمی به‌ ارمغان می‌آورند. شایان ذکر است که این نوع از اکسسوری‌ها مستعد گره‌ خوردن هستند و پودر بچه بهترین گزینه برای رفع مشکل این نوع از گردنبندهای بلند محسوب می‌شود.

برای باز کردن گره زنجیر گردنبند باید سطح مد نظرتان را کاملا تمیز و خشک کنید. اگر گردنبند را داخل دست خود نگه داشته‌اید، بهتر است آن را نیز با یک دستمال نخی و تمیز خشک کنید تا هیچ رطوبتی روی آن باقی نماند.

باز کردن گره گردنبند با پودر بچه به‌ وسیله خاصی نیاز ندارد. کافی است کمی از پودر بچه را روی سطح مد نظر بریزید و بخش گره گردنبند را روی آن قرار دهید. کمی گردنبند را به حالت دورانی در پودرها مالش دهید تا دانه‌های پودر به بخش‌های داخل گرده نفوذ کنند. با کمی جا به‌ جا کردن گره باز شده و بعد از آن بهتر است گردنبند خود را به‌ طور کامل با آب و صابون بشویید. شایان ذکر است که باز کردن زنجیر طلا با پودر بچه نیز امکان‌ پذیر است و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

ترفندهای باز کردن گره گردنبند با پیچ گوشی

باز کردن گره گردنبند

پیچ‌ گوشتی یکی از رایج‌ ترین ابزار باز کردن گره زنجیر گردنبند به‌ شمار می‌آید. بهتر است نوع ریز آن که سری باریکی دارد را برای این کار انتخاب کنید؛ اما همواره به‌خاطر داشته باشید که باز کردن گره زنجیر نقره و طلا به‌ وسیله پیچ‌ گوشتی ممنوع است؛ زیرا احتمال آسیب رسیدن به اکسسوری‌ها در این روش بالا است. روش باز کردن گره گردنبند به‌ وسیله پیچ‌ گوشتی به شرح زیر است.

 1. گردنبند خود را روی سطحی مانند کتاب قرار دهید.
 2. قفل گردنبند را روی کتاب باز کرده و بخش‌های مختلف زنجیر را از هم فاصله دهید.
 3. به‌ وسیله نوک پیچ‌ گوشتی بخش‌های مختلف گره را بسیار آرام به‌ سمت بیرون بکشید.
 4. به‌ هیچ‌ عنوان به دانه‌های زنجیر فشار وارد نکنید.
 5. هر چقدر که پیچ‌ گوشتی شما نوک باریک‌ تری داشته باشد، کار راحت‌تر انجام خواهد شد.
 6. می‌توانید برای تسریع روند باز کردن گره گردنبند، از پونز و سوزن نیز بهره ببرید.

این روش یکی از بهترین روش‌ها برای باز کردن گره زنجیر بدل و گردنبند گل رز جاودان به‌شمار می‌آید.

سخن پایانی

در بسیاری از مواقع پیش می‌آید که به‌علت نبود جای کافی، ایجاد فشار، جا به‌ جایی‌های ناگهانی و… زنجیرها گردنبندها گره می‌خورد و بهتر است در اسرع‌ وقت نسبت‌ به باز کردن آن‌ها اقدام کنید؛ زیرا ممکن است ساختار و فرم گردنبند با گذر زمان تغییر کند. در این مقاله، به معرفی روش‌های بازکردن زنجیر طلا، نقره و بدل به‌وسیله روغن، پودر بچه و پیچ‌ گوشتی پرداختیم که روغن و پودر بچه از بهترین و کم‌خطرترین روش‌های موجود هستند.

یکی دیگر از راه‌های جلوگیری از گره‌ خوردن گردن‌بند، استفاده از جعبه جواهرات است. شما می‌توانید زیباترین جعبه‌های جواهر را از مجموعه روبینا رز تهیه کنید. گل‌های رز مینیاتوری جاودان که روی این جعبه‌ها قرار داده شده‌اند تا ۴ الی ۵ سال تازگی خود را حفظ خواهند کرد.

سحر مهرابی
سحر مهرابی

سحر مهرابی هستم؛ نویسنده و کپی‌رایتر. لقب من «راوی» است و از روایت کردن قصه‌ها و ماجراها لذت می‌برم. از سال 92 برای روزنامه‌ها و مجلات مختلفی نوشته‌ام. به سبک «جستارنویسی» بیشتر از همه علاقه دارم. در سال 97 با جادوی گل جاودان آشنا شدم و مدتی است درباره‌ی آن‌ها می‌نویسم.

دیگر مقالات دسته بندی

عمر گل‌های رز در حالت عادی بسیار کوتاه است و نمی‌توان بدون به ‌کارگیری روش‌های افزایش ماندگاری گل رز آن‌ها را بیش از ۵ روز…

نگهداری گل رز در آب یکی از رایج‌ترین اعمالی است که افراد بعد از خرید دسته‌های گل انجام می‌دهند. این کار می‌تواند طول عمر شاخه…

گل رز صورتی یکی از زیباترین انواع گل رز در جهان به ‌شمار می‌آید و می‌توان گفت که این گل بعد از همتای قرمز رنگ…

انتخاب گردنبند مناسب با فرم صورت یکی از بهترین روش‌های خرید جواهرات به‌ شمار می‌آید و برای آن نیاز است که شما حالت صورت‌تان را…

انگشتر پورتوفینو چیست؟ انگشتر پورتوفینو از محبوب‌ترین و جدید‌ترین بدلیجات حال حاضر است که استفاده از آن‌ها می‌تواند استایل شما را جذاب‌تر و منحصر به‌…

گروه سورپرایز تولد مجموعه‌ای از افراد بسیار خوش‌ سلیقه، خلاق و پیگیر است که به خلق غافلگیری‌هایی بسیار هیجان‌انگیز برای تولد افراد می‌پردازند. این گروه‌ها…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد