قلب با رز جاودان مخصوص روز ولنتاین

فلسفه ولنتاین چیست ؟ آشنایی با تاریخچه ولنتاین

عناوین اصلی

در مورد فلسفه ولنتاین یا روز عشق داستان های مختلفی وجود دارد. داستانهایی که هر کدام باعث زنده شدن حس عشق در ما می‌شود. در ادامه به داستانها و روایتهای مختلف این روز خاص می پردازیم.

تاریخچه ولنتاین و به وجود آمدن روز عشق (روایت اول)

در دوره امپراتوری یونانیان روز 14 فوریه به روز جونز (پادشاه تمامی بت ها) شهرت داشت. جونز به خدای تمام الهه ها، زنان و ازدواج نیز معروف بود. جشنی با نام Lupercalia در روز عشق یا همان 14 فوریه برگزار می شد.

دختران جوان در آن روز نام خود را روی تکه کاغذهایی نوشته و درون یک بطری می‌گذاشتند و سپس درون رودخانه می‌انداختند. در سمت دیگر رودخانه پسران جوان بطری ها را از درون آب می گرفتند. سپس در شب ولنتاین با دختری که اسم او را از آب گرفته بودند، در جشن حاضر می شدند. حتی این آشنایی گاهی به عشق و ازدواج ختم می‌شد.

خرس هدیه ولنتاین با رز جاودان

فلسفه ولنتاین و به وجود آمدن روز عشق (روایت دوم)

ولنتاین در حقیقت نام یک کشیش رمی بود. ولنتاین به دلیل عادلانه نبودن حکم پادشاه روم مبنی بر عدم ازدواج جوانان به صورت پنهانی مراسم ازدواج زوج های جوان را برگزار می کرد و سپس یک گل سرخ به نشانه عشق به آن ها هدیه می داد. پس از مدتی امپراتور رم از این نافرمانی خبردار شد. او حکم دستگیری و اعدام ولنتاین را صادر کرد. ولنتاین پس از دستگیری به زندان منتقل شد و در آن جا عاشق دختری نابینا شد. آن دختر نابینا در حقیقت دختر زندانبان آن جا بود. ایمان ولنتاین به پروردگار و عشق او رابطه را تا جایی پیش برد که دختر بهبود پیدا کرد و بینایی خود را به دست آورد.

در نهایت کم ولنتاین در روز 14 فوریه اجرا شد. امپراتور در آن روز او را به دلیل سر پیچی از دستورات اعدام کرد.

ولنتاین قبل از اجرای حکم برای عشق خود، یعنی دختر زندانبان نامه ای نوشت و نامه خود را با امضای “ولنتاین تو” به پایان رساند. این نامه وسیله ای برای رسوخ این عشق نا فرجام در عموم بود. البته هیچکسی از صحت این داستان ها مطمئن نیست و تنها از آن به عنوان افسانه ای در 14 فوریه هر سال یاد می شود.

رسومی عجیب در خصوص ولنتاین

در کشور های مختلف خرافات و رسوم عجیبی در مورد فلسفه ولنتاین و روز عشق وجود دارد.

14 فوریه یا همان روز ولنتاین در اروپا به عنوان روز جفت گیری پرندگان شناخته می شود. برخی کودکان در انگلستان با پوشیدن لباس بزرگترها به درب خانه‌ها می روند. آن ها برای ستایش سنت ولنتاین، شعر می‌خوانند. مرسوم‌ترین هدیه روز عشق در ولز، قاشق‌هایی با نقش قفل و کلید بود. این هدیه به معنی “بازگشایی قلب من توسط تو” بوده است.

پسران فرانسوی در روز ولنتاین، اسم معشوقه خود را در قسمت بازوی لباس خود می‌نوشتند تا همه را از عشق خود با خبر کنند.

قلب با رز جاودان مخصوص روز ولنتاین

داستان های عجیب دیگری نیز در مورد رد شدن پرندگان از بالای سر دختران، در این روز وجود دارد.

به عنوان مثال، در صورت رد شدن پرنده سرخ از بالای سر دختری، ازدواج او با یک ملوان رقم خواهد خورد. در صورت رد شدن گنجشک از بالای سر او، همسرش مردی فقیر خواهد بود.

اگر هم پرنده سهره طلایی از بالای سر او بگذرد، ازدواج او با مردی بسیار پولدار رقم خواهد خورد.

از تاریخچه ولنتاین در کشور چین این چنین برمی‌آید که در آن کشور افسانه‌ای از نماد عشق که با روز ولنتاین یکی است، وجود دارد. نام این روز در تقویم چینی  “Q Qiao Jie”  است. یکی از داستانها در مورد الهه بهشت و هفت دختر او می باشد. الهه بهشت و هفت دخترش گاهی برای آبتنی به زمین می‌آمدند. آنها یک روز با گله‌داری به نام “Niu Lang” رو به رو می‌شوند. این گله‌دار لباس الهه و هفت دختر او را برمی‌دارد.

آنها تصمیم می‌گیرند زیباترین دختر را برای پس گرفتن لباس‌هایشان پیش گله‌دار بفرستند. گله‌دار و دختر در یک نگاه عاشق هم می‌شوند. الهه بهشت به آن‌ها اجازه می دهد که سالی یکبار یعنی در روز 14 فوریه همدیگر را ملاقات کنند. در این روز پرنده‌ای از بال خود برای دختر پهشت پلی درست می‌کند. به این ترتیب او می‌تواند از بهشت عبور کرده و معشوق خود را در روز ولنتاین ملاقات کند.

در ابتدا برگزاری این روز تنها در کشور رم صورت می‌گرفت. سپس در طول زمان این سنت و فرهنگ به همه کشورهای اروپایی منتقل شد.

مهم نیست چقدر توان هزینه کردن دارید. در این روز خاص برای کسانی که دوستشان دارید هدیه‌ای هرچند کوچک تهیه کنید. با این کار یادآور می‌شوید که برای شما ارزشمند هستند. پیشنهاد ما به شما خرید گل برای ولنتاین از روبینارز است. زیبایی این گل‌ها برای هرکسی خیره‌کننده است.

دیگر مقالات دسته بندی

انواع گل رز به دلیل ظاهر زیبا، عطر ملایم و رنگ‌های خاص آن محبوبیت دارند. گل‌های رز، از انواع خود رو و طبیعی تا گونه‌های…
روز مادر بهترین فرصت برای تشکر از محبت و زحمات مادران است. شما در این روز می توانید کار های مختلفی انجام دهید. مهم ترین…
روز زن از روز های پر اهمیت برای هر خانمی می‌باشد. در این روز می توانید کادو ها و سورپرایز های مختلفی برای همسر خود…
روز ولنتاین یکی از روز های خاص و پر اهمیت برای خانم‌ها می باشد. دختران و خانم‌ها در حالت کلی روحیه حساس و لطیفی دارند….
،روز ولنتاین یا روز عشق یک روز بسیار خاص برای تمامی افراد محسوب می شود. هدیه دادن به کسانی که دوستشان داریم مرسوم است، بویژه…
گل ها و گیاهان تاثیرات بسیار خوبی در روحیه و احساس افراد دارند. حتی وجود آن ها، محرک و تامین کننده انرژی ما در طول…
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد