مقالات

معرفی انواع گل رز شناخته شده همراه با عکس

انواع گل رز

وقتی کلمه رز را می شنویم، بسیاری از ما ناخودآگاه به فکر گل رز قرمز می افتیم. رز نماد عشق زیبا و عشق فراموش نشدنی است، گلی که بی شک در هر قرار عاشقانه خاطره می آفریند، گل رز قرمز بسیار معروف است، اما باید بدانید که علاوه بر رز قرمز، انواع فراوانی از این گل وجود دارد. آنها هم همان معنای زیبا را دارند، آنها هم نماد عشق هستند، مانند گل رز قرمز که نشان دهنده عشق و احترام است؛ یا یک گل رز صورتی که حس سپاسگزاری و قدردانی را منتقل می کند.

 

محصولات مرتبط:

دسته گل عروس

باکس گل جاودان

هدایای شرکتی

 

 

گل رز باغبانی

 

گل های رز باغی

یکی از انواع گل رز که  قدیمی است که سالی یکبار شکوفا می شود این نوع گل رز است که مقاومت بالایی در برابر حشرات و بیماری ها دارد اما اگر قسمتی از گل خیلی سرد شود ممکن است یخ بزند. از ویژگی های مهم این نوع گل رز می توان به رایحه قوی و طرح گل منحصر به فرد و زیبا و تعداد گلبرگ اشاره کرد. زمان گلدهی گل رزهای قدیمی که به رزهای تاریخی نیز معروف است معمولا تابستان است.

 

گل رز البا

 

رز آلبا

گل رز آلبا دارای بوته های بلند با برگ های زیبای سبز آبی است. طول بوته های این گیاه به حدود 2-3 متر می رسد. گل های آنها سفید یا صورتی کم رنگ است و سالی یک بار در اواخر بهار یا اوایل تابستان گل می دهند. برخی از گونه ها فقط در بهار شکوفا می شوند. ساقه های رز آلبا خار ندارد و یا تعداد خارهای آن بسیار کم است. گلبرگ های این نوع گل رز گرد است که با ریتمی منظم چیده شده اند. گل رز آلبا مقاومت بالایی در برابر بیماری و مراقبت آسان دارد. این گل نسبت به نور کم و سایه حساسیت خاصی نشان نمی دهد. آن ها همچنین از سخت ترین انواع گل رز هستند. گل رز آلبا از تلاقی گل‌های گل نستوری و محمدی به دست می‌آید.

 

گل رز بوربن

 

رز بوربن

رزهای بوربون رزهایی هستند که خار ندارند یا خار بسیار کمی دارند. شاخه های بوربن بسیار ضخیم، بزرگ و منشعب هستند و در اطراف پخش می شوند. این نوع گل رز بسیار معطر است. گل های آن اغلب به رنگ های صورتی، سفید و قرمز دیده می شود. بوربون ها اغلب گل می دهند و برخی از آنها می توانند سایه و تاریکی را تحمل کنند.

 

رز فولیا

 

رز سنتیفولیا

رز سنتیفولیا (Centifolia) با نام گل رز گل کلم نیز شناخته می شود. دلیل این نام گذاری گلبرگ های بسیار نازک و در هم تنیده این نوع گل است که ظاهر کلم را ایجاد می کند. گل رز سنتیفولیا به دلیل داشتن رایحه قوی اغلب در صنعت عطرسازی استفاده می شود. چنین گل های رز سالی یک بار در ابتدای تابستان شکوفا می شوند. گل های سنگین آن اغلب دارای سرهای خمیده هستند و مقاومت کمی در برابر آفات نشان می دهند. این نوع رز نیاز به نور بسیار بالایی دارد و رشد آن در شرایط نور کم متوقف یا کند می شود. رنگ گل این رزهای زیبا معمولا سفد است، ولی می تواند صورتی نیز باشد.

 

رز چینی

 

رز چینی

رز چینی در فارسی به چای ترش یا چای مکه معروف است. گل رز چینی معمولا در اواخر تابستان و اوایل پاییز شکوفا می شود. گلهای آنها کوچک بوده و ظاهر رنگی بسیار زیبایی دارند. از گل های آن برای تهیه نوشیدنی مخصوص (چای) استفاده می شود. بیشتر بوته های آنها مقاومت بالایی دارند، اما برخی از آنها در سرما به مراقبت بیشتری نیاز دارند. این نوع گل رز تمایل به استفاده از خورشید دارد.

 

رز داماسک

 

 

رز داماسک

گل رز داماسک یکی از قدیمی ترین رزهای جهان است که به دلیل رایحه زیبای خود در صنعت عطرسازی و گل رز استفاده می شود. برگ آن نیز خوراکی است و در دسرها و تزیینات غذا استفاده می شود. گل رز داماسی به دو نوع پاییزی و تابستانی تقسیم می شود. گل تابستانی یک بار در تابستان و گل پاییزی دو بار در سال (یک بار در تابستان و یک بار در پاییز) گل می دهد. رنگ گل‌های معطر این نوع رز بیشتر سفید و با سایه‌های صورتی متفاوت است.

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید