مقالات

12 گل زیبا برای زیباترین دسته گل عقد

دسته گل عقد

دسته گل از جمله اکسسوری های مهم در مراسم عقد به شمار می رود و برای درخشیدن عروس در مراسم ضروری است. وجود یک دسته گل عقد زیبا هرچند مختصر و کوچک همراه عروس بهتر از نبود آن است. مخصوصاً برای مراسم عقدی که در محضر انجام می شود دست گل باعث به چشم آمدن بیشتر عروس می شود. دسته گل عقد بهتر است با مدل لباس و رنگ آن هماهنگی داشته باشد. انتخاب نوع و مدل زیباترین دسته گل عقد در مجموع امری سلیقه‌ای است؛ اما اگر با سایر وسایل عروس هماهنگ باشد جلوه بیشتری دارد. سبک لباس تاثیر مستقیمی در انتخاب زیباترین دسته گل عقد دارد. دسته گل عقد بزرگ در کنار لباس بلند و دنباله دار زیباتر است. دسته گل های گرد و کوچک نیز برای لباس های عقد کوتاه مناسب هستند. در مجموع سایز دسته گل عقد نسبت به دسته گل عروسی کوچکتر است.

 

 دسته گل عقد

 

انتخاب زیباترین دسته گل عقد

امروزه دسته گل عقد یک نماد مهم در مراسم عقد به شمار می رود. در واقع دسته گل عقد قسمتی از استایل عروس در طول مراسم محسوب می شود که باید با سایر اکسسوری ها، لباس و جواهرات عروس همخوانی داشته باشد. اما لازم است بدانید که تعداد محدودی از گل ها برای ترکیب دسته گل عقد مناسب هستند که در بخش های بعد به معرفی آنها می‌پردازیم. انتخاب گل های دسته گل عقد به سه فاکتور بستگی دارد.

مهمترین فاکتور سلیقه افراد است. عامل دوم سبک و رنگ لباس عروس و سایر اکسسوری های موجود در جشن می باشد. فاکتور مهم بعدی فصل برگزاری جشن می باشد. اگرچه انتخاب نوع و سبک دسته گل عقد امری سلیقه‌ای است، اما بهتر است با تم جشن عقد هماهنگی داشته باشد و بر اساس نوع مراسم انتخاب شود. باید به این نکته هم توجه داشت که گل‌های مختلف در تمام فصول سال در دسترس نیستند.

 

دسته گل عقد

 

انواع دسته گل عقد

زیباترین دسته گل عقد از نظر نوع سبک، مدل و رنگ گل‌ها دارای نمونه های مختلفی می باشد. مدل دستبندی نمونه ای است که مانند دستبند روی مچ دست قرار می گیرد و گزینه ای بسیار مناسب برای مراسم حنابندان، عقد، نامزدی و جشن های ساده می باشد. دسته گل گرد نمونه دیگری است که اغلب برای تمامی مراسم و جشن ها انتخاب می شود. نوع گل های موجود در یک دسته گل سبک رسمی یا غیررسمی آن را مشخص می کند. مثلاً گل لیلیوم و ارکیده برای یک دسته گل رسمی استفاده می شود ولی گل آفتابگردان معمولاً برای مراسمات ساده تر انتخاب می گردد.

دسته گل ظریف از انواع دسته گل های عقد است که دارای گل های کمتری بوده و بیشتر با شاخ و برگ تزیین می‌شود. این دسته گل سبک بوده و در عین حال راحت و زیبا است. دسته گل فانتزی دارای طراحی دایره ای و سبک مینیمال می باشد که طرفداران زیادی دارد. دسته گل های توپی نیز مخصوص مراسم نامزدی و عقد هستند که معمولاً از گل رز تهیه می شوند. این دسته گل برگ و ساقه ای نداشته و می توان آن را روی مچ بست. دسته گل مرکب بسیار منحصر به فرد می باشد. ساخت این نوع دسته گل چارچوب خاصی نداشته و پیچیده است.

 

 

 ۱۲ گل زیبا برای دسته گل عقد

۱_رز سفید و گل ادریسی که نماد پاکی هستند از جمله گل های زیبا برای ساخت زیباترین دسته گل عقد می باشند.

۲_گل نیلوفر صورتی نماد لطافت و آرامش بوده و طرفداران خاص خود را دارد.

۳_ گل بنفشه و گل ادریسی بنفش به دسته گل عقد شکوه خاصی می بخشد.

۴_ رز قرمز و میخک نیز از نمونه گل هایی هستند که انتقال دهنده انرژی مثبت می باشند.

۵_ گل ارکیده و نرگس هلندی نیز به دلیل رنگ زرد خاصشان برای فضای عروسی و عقد مناسب هستند.

۶_ گل لاله و رز زرد دارای رنگ معنوی بوده و ایجاد کننده حس شادمانی می باشند و بسیار مناسب است که در دسته گل عقد از آنها استفاده شود.

۷_ گل شیپوری جلوه مدرن و شیک به دست گل عقد می بخشد و انتخابی جسورانه به شمار می رود.

۸_ گل مینا باعث افزایش جلوه دسته گل عقد می شود.

۹_ گل صد تومانی و گل کوکب نیز بر جذابیت دسته گل عقد می‌افزاید.

۱۰_ گل ژیپسوفیلا نیز جزء جدانشدنیِ زیباترین دسته گل های عقد به شمار می رود.

۱۱_ وجود گل باد (آنمون) در دسته گل عقد به آن جلوه ای دراماتیک می بخشد.

۱۲_گل نخودی از جمله گل های دوست داشتی است که دارای طیف وسیع رنگی می باشد.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید