آشنایی با چند مدل دسته گل عروس در روبینا رز.

آشنایی با 5 مدل دسته گل عروس سال 2023

5/5 - (1 امتیاز)

انتخاب مدل دسته گل عروس از میان طرح‌های متنوع بسیار سخت و پیچیده است. عروس و داماد با تماشای انواع دسته گل ممکن است دچار سردرگمی شوند و بنابراین نتوانند بهترین مدل را با توجه به شرایط شب عروسی‌شان انتخاب کنند. در این یادداشت انواع دسته گل عروس را بر حسب موقعیت استفاده (عروسی، فرمالیته، عقد، محضر و …)، لباس عروس، آرایش عروس و سبک طراحی دسته گل عروس بررسی می‌کنیم تا بهترین دسته گل عروس را برای به‌یادماندنی‌ترین شب زندگی خود انتخاب کنید. با مجله روبینا رز همراه باشید:

انواع دسته گل عروس برحسب سبک طراحی

در طول سالیان مختلف انواع دسته گل عروس مدام توسط طراحان مختلف طراحی و تکرار می‌شوند. از میان تمامی مدل‌های دسته گل عروس، 3 سبک در سال 2023 از همه معروف‌تر و پرتکرار بوده است که عبارتند از:

  •       سبک کلاسیک
  •       سبک بوهمین
  •       سبک روستیک

بسته به اینکه می‌خواهید چه آرایشی داشته باشید و چه‌نوع لباس عروسی به تن کنید، می‌توانید یکی از انواع سبک‌های دسته گل عروس را انتخاب کنید.

5 مدل دسته گل عروس پرطرفدار در سال 2023

به جز 3 مدل دسته گل عروس که در بالا نام بردیم، 2 طرح دیگر، از طرح‌های پرطرفدار سال 2023 بوده‌اند که ویژگی‌های هر 5 مورد را در ادامه بررسی و با هم مقایسه میکنیم:

1. دسته گل عروس سبک کلاسیک

مدل دسته گل عروس کلاسیک، از میان همه سبک‌ها پرتکرارتر است. دسته گل عروس کلاسیک معمولا تک رنگ است و به رنگ سفید یا کرم طراحی می‌شود. البته بسیاری از دسته گل‌های عروس کلاسیک سال 2023 با ترکیبی از رنگ‌های هم‌خانواده مثل صورتی، یاسی، بنفش، سرخابی و … طراحی شده‌اند.

مدل دسته گل عروس کلاسیک
از میان انواع دسته گل عروس، دسته گل سبک کلاسیک در بین خانم‌های ایرانی پرطرفدارتر است.

استفاده از گل رز طبیعی در انواع دسته گل عروس، مخصوصا دسته گل کلاسیک بسیار رواج دارد. این موضوع 2 دلیل دارد: اول آن که گل رز نماد عشق است و شب عروسی، شب وصال دو عاشق است. دوم آن که گل رز به دلیل شکل گرد و نسبتا منظمی که دارد، بهترین گل طبیعی برای استفاده در دسته گل گرد است.

دسته گل کلاسیک شکلی گرد و قرینه دارد و به همین دلیل به دسته گل ایرانی هم شناخته می‌شود. بیشترین چیزی که در این مدل دسته گل جلوه‌گر می‌شود گل‌های اصلی است. از گل‌های ریز و پرکننده‌های سبز رنگ کمتر در این طرح استفاده می‌شود.

{از میان انواع دسته گل عروس، طرح کلاسیک از همه پرطرفدارتر است که با شانه شینیون مو و گل جیب داماد ست می‌شود.}

لباس مناسب این مدل دسته گل عروس، لباس عروس پفی یا عروسکی است و با آرایش کلاسیک بهتر سِت می‌شود. دسته گل عروس کلاسیک برای مراسم‌هایی در فضاهای سرپوشیده و روباز مناسب است. اگر تمایل دارید در کنار دسته گل عروس طبیعی خود، یک گل جیب داماد شیک هم داشته باشید، می‌توانید برای سفارش آن با واحد فروش روبینا رز تماس بگیرید. دسته گل عروس کلاسیک را بهتر است با گل جیب داماد و شانه شینیون گل طبیعی ست کنید تا یک مجموعه اکسسوری کامل برای جشن عروسی داشته باشید.

2. دسته گل عروس سبک بوهمین

دسته گل عروس بوهمین یک دسته گل شلوغ است که از تنوعی از گل‌ها با رنگ‌های مختلف ساخته شده است. این دسته گل عروس تضاد رنگی بسیار زیادی دارد. درنتیجه بهتر است آن را با لباس سفید عروسی و آرایش نود استفاده نکنید. لباس عروس رنگی که معمولا برای مراسم‌های نامزدی یا جشن عقد می‌پوشند، انتخاب بهتری برای ست کردن با دسته گل عروس رنگارنگ است و به خوبی با آرایش عربی و هر نوع آرایش پر رنگ دیگری همخوانی دارد.  بسیاری از خانم‌ها در روز بعد از عروسی‌شان دسته گل مخصوص پاتختی سفارش می‌دهند که سبک بوهمین برای طراحی آن مناسب است.

مدل دسته گل عروس بوهمین
مدل دسته گل بوهمین یک سبک شلوغ است.

برای بهتر دیده شدن این دسته گل توصیه ما این است که آن را برای مراسم در فضای پوشیده سفارش دهید تا به کمک نورپردازی سالن، جزئیات آن بهتر دیده شود. برای داشتن یک ست کامل در مراسم نامزدی و مراسم عقد محضری، می‌توانید به همراه دسته گل سبک بوهمین، سنجاق سینه رز جاودان را که به عنوان گل یقه داماد به کار می رود انتخاب کنید.

3. دسته گل عروس سبک روستیک

یکی از ترندهای سال 2023 در میان انواع دسته گل عروس، دسته گل عروس سبک روستیک است. همانطور که از نام آن پیدا است، این طرح شکلی طبیعی و روستایی دارد. در طراحی این دسته گل از انواع گیاهان خودرو و گل‌های ریز و درشت استفاده می‌شود. دسته گل روستیک شکلی نامنظم دارد و درست مانند است است که یک تعدادی گل از دل طبیعت جدا شده است. طراحی دسته گل عروس سبک روستیک به کمک تنوعی از گل‌های مختلف انجام می‌شود. اما تفاوت آن با سبک بوهمین در این است که تنوع رنگی بالایی ندارد. در این مدل دسته گل عروس معمولا از یک رنگ یا تعداد محدودی از رنگ‌های هم‌خانواده استفاده می‌شود که عمدتا روشن هستند.

مدل دسته گل عروس روستیک
یکی از پرطرفدارترین انواع دسته گل عروس سبک اروپایی است.

دسته گل عروس روستیک بهترین گزینه برای مراسم فرمالیته است. از آن‌جایی لباس عکاسی فرمالیته ساده و کژوال است، زیبایی دسته گل روستیک در تصاویر به‌خوبی خود را نشان می‌دهد. در بسیاری از تصاویر مراسم فرمالیته دیده می‌شود که عروس‌ها علاوه‌بر دسته گل، یک بازوبند گل طبیعی هم به بازو می‌بندند و آقایان از گل جیب طبیعی استفاده می‌کنند که به زیبایی هرچه بیشتر زوج‌ها کمک می‌کند. در کامنت‌ها بگویید که استفاده از چه اکسسوری‌های دیگری برای مراسم فرمالیته مناسب است؟

{یکی دیگر از نام‌های این مدل دسته گل عروس، دسته گل اروپایی است. دلیل آن این است که در کشورهای اروپایی مراسم عروسی به سبک مینیمال و ساده برگزار می‌شود.}

کسانی دسته گل سبک روستیک را انتخاب می‌کنند که برای زیبایی‌های طبیعی اهمیت بسیاری قائل هستند. پس می‌توان گفت این مدل دسته گل عروس برای آرایش نود و آرایش طبیعی، لباس عروس ساده اروپایی و استفاده در مراسم‌های باغ تالار مناسب است. درست به همین دلیل است که طراحی این دسته گل از انواع گیاهان خودرو و گل‌های ریز و درشت استفاده می‌شود. این سبک دسته گل شکلی نامنظم دارد و درست مانند است است که یک دسته گل از دل طبیعت جدا شده است.

4. دسته گل عروس شکوفه‌ ای

یکی از ترندهای سال 2023 در میان تنوع مدل دسته گل عروس، طرح شکوفه‌ای است. این مدل هم یکی دیگر از انواع دسته گل عروس اروپایی است. اگر عاشق دسته‌گل‌های ساده و مینیمال هستید، دسته گل شکوفه ای انتخاب مناسبی برای شما است. در طراحی این نوع دسته گل از شکوفه‌های ریز ژیپسوفیلیا استفاده می‌شود که عمدتا به دو رنگ سفید یا صورتی انتخاب می‌شود.

این دسته گل نشان‌دهنده‌ی روحیه‌ی لطیف و احساسی شما است و اگرچه بسیار ساده است اما در عکس عروسی جلوه‌ی بسیار زیبایی دارد. یکی از معایب دسته گل شکوفه ای این است که به دلیل حساس بودن شکوفه‌ها به زودی خشک شده و پرپر می‌شوند. اگر دوست دارید تا سال‌ها بعد از شب عروسی، دسته گل خود را نگه‌دارید و نگران پژمرده شدن گل‌های آن نباشید، می‌توانید دسته گل عروس جاودان را تهیه کنید.

مدل دسته گل عروس شکوفه ای
از میان انواع دسته گل عروس یک مدل مینیمال و ساده، طرح شکوفه ای است.

دسته گل عروس جاودان شیرین با استفاده از شکوفه‌های ریز ژیپسوفیلیا طراحی شده است و چند گل رز مینیاتوری در آن خودنمایی می‌کنند. دسته گل عروس جاودان حداقل 3 تا 5 سال ماندگاری دارد و بدون نگرانی از ریزش برگ‌ها و خشک شدن می‌توانید تا سال‌ها آن را نگه دارید. چنانچه تمایل دارید طرح مخصوص خودتان را سفارش دهید می‌توانید با واحد فروش روبینا رز تماس بگیرید.

5. دسته گل عروس مچی

مچ بند عروس که قبلا با نام حلقه گل عروس هم شناخته می‌شد، یکی از انواع دسته گل عروس است که در سال 2023 میلادی دوباره ترند شده است. این نوع دسته گل انتخاب کسانی است که می‌خواهند در مراسم عروسی دستانشان را آزادانه حرکت دهند و درگیر نگه‌داشتن دسته‌ گل نباشند. البته بسیاری از خانم‌ها دسته گل مچی را برای مراسم نامزدی هم سفارش می‌دهند.

دسته گل عروس مچی

دسته گل مچی عروس در سال 2023 روی نوارهایی از جنس کتان طراحی می‌شود به همین دلیل نسبت به حلقه گل‌‌های قدیمی عروس، بسیار راحت‌تر هستند. مچ بند عروس از گل‌های ریز و شکوفه‌های بسیاری تشکیل شده که بیشتر مناسب افرادی با اندام ظریف است. درنتیجه اگر اندامی لاغر و متناسب دارید، یک مچ بند گل طبیعی به خوبی در دستان شما جلوه می‌کند.

از آن ‌جایی که مچ بند عروس ظرافت خاصی دارد و برای افرادی با اندام کشیده و لاغر مناسب است، پیشنهاد روبینا رز به شما این است که  به همراه آن لباس عروس کار شده و پر جزئیات به تن کنید. همچنین یک تاج گل طبیعی یا شانه مو عروس از گل طبیعی به خوبی می‌تواند استایل عروس را تکمیل کند.

جدول مقایسه انواع دسته گل عروس

مجله روبینا رز در اینجا خلاصه‌ای از پیشنهادهای ست کردن لباس و آرایش چهره با مدل دسته گل عروس را برای شما جمع‌آوری کرده است. همچنین در این جدول می‌توانید ببینید که هر کدام از انواع دسته گل را با چه اکسسوری‌های دیگری می‌توانید سِت کنید و بهترین فضا برای استفاده از آن‌ها چیست؟

نام/ سبک دسته گل ویژگی طراحی رنگ و تنوع گل مراسم مدل لباس عروس مدل آرایش عروس نوع فضای جشن اکسسوری‌های تکمیلی
دسته گل عروس کلاسیک گرد، منظم، قرینه تنوع بسیار محدود، تک رنگ یا رنگ‌های هم‌خانواده عروسی لباس عروس پفی، عروسکی، کلاسیک آرایش عروسکی کلاسیک فضای باز و بسته شانه شینیون عروس و گل جیب مردانه
دسته گل عروس  بوهمین شلوغ و نامنظم متنوع و رنگارنگ عقد محضری، نامزدی، پاتختی لباس عروس رنگی آرایش خلیجی سالن عروسی گل یقه مردانه
دسته گل عروس روستیک طبیعی و مینیمال متنوع با رنگ‌های محدود و هم‌خانواده فرمالیته، جشن نامزدی لباس عروس اروپایی و مینیمال آرایش Natural باغ یا باغ تالار بازوبند عروس و سنجاق سینه مردانه
دسته گل عروس شکوفه‌ای ساده یک نوع شکوفه تک رنگ عروسی، فرمالیته لباس عروس کار شده آرایش ملایم فضای باز و بسته سنجاق سر طبیعی عروس
دسته گل عروس مچی ظریف و پر جزئیات متنوع با رنگ‌های هم‌خانواده عروسی، فرمالیته، عقد، نامزدی لباس عروس کار شده آرایش ملایم عروسی در فضای سرپوشیده

گل سر طبیعی عروس

جدول مقایسه انواع دسته گل عروس و بهترین پیشنهادها برای ست کردن با لباس، آرایش و اکسسوری

سخن پایانی

انتخاب مدل دسته گل عروس به عوامل مختلفی مثل لباس عروس، آرایش عروس، محل برگزاری عروسی و … بستگی دارد. انواع دسته گل عروس برحسب سبک طراحی و شکل آن به 5 نوع تقسیم می‌شود: کلاسیک، بوهمین، روستیک، شکوفه ای و مچی. در این یادداشت انواع دسته گل عروس ترند شده در سال 2023 میلادی را بررسی کردیم. اگر دوست دارید دسته گل عروسی خود را به‌عنوان یادگاری نگه دارید، بهتر است به جای خرید دسته گل معمولی، یک دسته گل عروس جاودان تهیه کنید که از انواعی از گل‌ها مثل رز هلندی، رز مینیاتوری، ژیپسوفیلیا، شکوفه هورتانسیا و … طراحی می‌شود. انواع دسته گل جاودان حداقل 3 تا 5 سال ماندگاری دارند و به نسبت دوامی که دارند، با قیمتی مناسبی به فروش می‌رسند.

سوالات متداول

  • انواع مدل‌ دسته گل عروس برحسب سبک طراحی چیست؟

انواع دسته گل عروس را برحسب نوع طراحی آن می‌توان به سه دسته کلاسیک، بوهمین و روستیک تقسیم کرد. سبک کلاسیک بیشتر به عنوان دسته گل ایرانی، و سبک روستیک به‌عنوان دسته گل اروپایی شناخته می‌شود.

  • کدام مدل دسته گل عروس برای فرمالیته مناسب‌تر است؟

از آن‌جایی که مراسم فرمالیته، یک مراسم غیر رسمی است و عروس و داماد در این روز بیشتر لباس کژوال به تن می‌کنند، دسته گل روستیک برای  عکاسی فرمالیته مناسب‌تر است.

  • بهترین دسته گل عروس سال 2023 کدام است؟

بهترین دسته گل باید توسط عروس و داماد و با توجه به شرایط جشن انتخاب شود. اما از آن‌جایی که دسته گل عروس جاودان حداقل تا 5 سال تازگی خود را حفظ می‌کند، می‌توان آن را بهترین مدل دسته گل عروسی دانست چون تا سال‌ها خاطره جشن عروسی را در دل خود ماندگار می‌کند.

  • در طراحی دسته گل عروس جاودان از چه گل‌ها و گیاهانی استفاده می‌شود؟

در تهیه دسته گل عروس جاودان از تنوعی از گل‌های ماندگار مثل رز هلندی، رز مینیاتوری، شکوفه هورتانسیا یا ادریسی، شکوفه ژیپسوفیلیا و … استفاده می‌شود.

سحر مهرابی
سحر مهرابی

سحر مهرابی هستم؛ نویسنده و کپی‌رایتر. لقب من «راوی» است و از روایت کردن قصه‌ها و ماجراها لذت می‌برم. از سال 92 برای روزنامه‌ها و مجلات مختلفی نوشته‌ام. به سبک «جستارنویسی» بیشتر از همه علاقه دارم. در سال 97 با جادوی گل جاودان آشنا شدم و مدتی است درباره‌ی آن‌ها می‌نویسم.

دیگر مقالات دسته بندی

عمر گل‌های رز در حالت عادی بسیار کوتاه است و نمی‌توان بدون به ‌کارگیری روش‌های افزایش ماندگاری گل رز آن‌ها را بیش از ۵ روز…

نگهداری گل رز در آب یکی از رایج‌ترین اعمالی است که افراد بعد از خرید دسته‌های گل انجام می‌دهند. این کار می‌تواند طول عمر شاخه…

گل رز صورتی یکی از زیباترین انواع گل رز در جهان به ‌شمار می‌آید و می‌توان گفت که این گل بعد از همتای قرمز رنگ…

انتخاب گردنبند مناسب با فرم صورت یکی از بهترین روش‌های خرید جواهرات به‌ شمار می‌آید و برای آن نیاز است که شما حالت صورت‌تان را…

انگشتر پورتوفینو چیست؟ انگشتر پورتوفینو از محبوب‌ترین و جدید‌ترین بدلیجات حال حاضر است که استفاده از آن‌ها می‌تواند استایل شما را جذاب‌تر و منحصر به‌…

باز کردن گره گردنبند چگونه است؟ این اولین سوالی است که از خود هنگام مواجه‌ شدن با گردنبند گره‌ خورده می‌پرسیم. بدون‌ شک، زنجیر گرده‌…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد