تصویر-شاخص

معنی انگشتر در انگشتان دست

عناوین اصلی
5/5 - (4 امتیاز)

یکی از سوال‌هایی که در ارتباط با استفاده از اکسسوری‌ها پرسیده می‌شود، این است که انگشتر در هر انگشت به چه معنی است؟  به طور مثال استفاده از انگشتر در انگشت سبابه، نشانه‌ای از مجرد یا متاهل بودن است.  در حالی که معنی حلقه در انگشت اشاره قبلا معنای دیگری داشته است. معنی حلقه در انگشتان دست بستگی زیادی به فرهنگ، مذهب و اعتقادات فردی آدم‌ها دارد. این موضوع برای بسیاری از افراد جدید است و سوالات زیادی درباره‌ی آن دارند. با ما همراه باشید تا در ادامه علاوه‌بر بررسی معنی انگشتر انگشت سبابه، با معنی انگشتر در هر انگشت هم آشنا شوید:

1. انگشتر انگشت شست

حلقه‌هایی که روی انگشت شست پوشیده می‌شوند کمتر رایج هستند اما می توانند نمادی از اراده، استقلال و آزادی باشند. در برخی فرهنگ ها، انگشتر شست ممکن است به معنای ثروت و نفوذ باشد. به هر حال اگر می‌خواهید خود را شخصیتی قدرتمند و صاحب نفوذ نشان دهید، می‌توانید یک انگشتر به انگشت شست خود داشته باشید. انگشتر در انگشت شست راست و چپ، هر دو همین معنی را منتقل می‌کند.

2. معنی انگشتر در انگشت سبابه

انگشتر در انگشت اشاره یا سبابه اغلب با اقتدار و قدرت همراه است. حلقه در انگشت اشاره می‌تواند نماد رهبری و قدرت‌طلبی باشد. این افراد معمولا از موضعی برتر به دیگران نگاه می‌کنند و اعتماد به نفس خوبی دارند.

انگشتر انگشت سبابه
یکی از انتخاب‌های مناسب برای پوشیدن انگشتر در انگشت اشاره، انگشتر گل جاودان است.

اما معنی انگشتر در انگشت سبابه در بعضی فرهنگ‌ها، می‌تواند نشان‌دهنده وضعیت تأهل باشد. به این صورت که حلقه‌ در انگشت اشاره سمت راست نشان‌دهنده مجرد بودن و انگشتر در انگشت اشاره چپ نشان‌دهنده نامزدی یا ازدواج است. در نتیجه بسیاری از جوان‌هایی که این روزها در انگشت اشاره یا سبابه خود حلقه می‌اندازند، در حال انتقال پیام درباره‌ی وضعیت تاهل خود هستند.

{اگر می‌خواهید با ظرافت درباره‌ی مجرد بودنتان با دیگران صحبت کنید، می‌توانید یک انگشتر خاص مثل انگشتر گل طبیعی در انگشت اشاره راست خود بیندازید.}

در نتیجه به نظر می‌رسد در بسیاری از فرهنگ‌ها، انگشت حلقه، کارکرد عاطفی و احساسی خود را از دست داده و امروزه افراد اطلاعات تاهل و ازدواج خود را از راه به دست کردن انگشتر در انگشت اشاره به دیگران انتقال می‌دهند. مثلا بسیاری از دختران مجرد از زیورآلات گل طبیعی استفاده می‌کنند. با این کار علاوه‌بر آنکه نشان داده‌اند برای ازدواج فرصت دارند، روحیه‌ی لطیف و احساسات خود را هم بروز داده‌اند.

3. انگشتر انگشت میانی

برای فهمیدن معنی حلقه در انگشت وسط، ابتدا باید بگوییم که از نظر آناتومی، انگشت‌های میانی، وظیفه‌ی برقراری تعادل میان دو سمت بدن را ایفا می‌کنند. درنتیجه حلقه‌های انگشت وسط می‌توانند نشان دهنده تعادل و میانه‌روی باشند. افرادی که انگشتر در انگشت سوم دست خود می‌اندازند، افراد عاقلی هستند. این افراد مسئولیت‌پذیری بالایی دارند و وظایف خود را به درستی انجام می‌دهند. تعادل و میانه‌روی ذاتی این افراد، آن‌ها را قانون‌مند نیز جلوه می‌دهد. پس اگر در یک بحث به دنبال یک حاکم عادل می‌گردید، می‌توانید فردی را انتخاب کنید که انگشتر در انگشت وسط خود می‌اندازد.

اگرچه استفاده از انگشتر در انگشت وسط کمتر رایج است اما در بعضی از فرهنگ‌ها، حلقه در انگشت وسط ممکن است نشان دهنده تعهد طولانی مدت به نظر برسد. این موضوع ریشه در تعادل افراد دارد. چرا که افراد میانه‌رو می‌دانند که برای برقراری عدالت باید صبور باشند. پس تعجبی ندارد که در راه رسیدن به عشق هم عجله نمی‌کنند و می‌توانند مدت زیادی به یک نفر متعهد باشند.

4. انگشت حلقه

معنی انگشت حلقه در بین تمام مردم دنیا از همه‌ی انگشت‌ها شناخته‌شده‌تر است. انگشت حلقه به طور سنتی با روابط عاشقانه و تعهد مرتبط است. در بسیاری از فرهنگ‌های غربی و حتی شرقی انگشت حلقه سمت چپ برای حلقه های نامزدی و ازدواج در نظر گرفته شده است. اما در بعضی کشورها از انگشت حلقه راست برای حلقه‌های نامزدی و ازدواج استفاده می شود. توجه به جنس حلقه، نوع رکاب و طرح آن در انتخاب حلقه ازدواج بسیار ضروری است که ما این موضوع را در یادداشت «راهنمای خرید انگشتر» به طور کامل بررسی کرده‌ایم.

در خرید حلقه ازدواج باید به پهن یا باریک بودن رکاب انگشتر دقت کرد و متناسب با سلیقه زوجین، یکی از سبک‌های کلاسیک، مدرن یا اسپرت را انتخاب کرد. اگرچه بهتر است بعد از ازدواج حلقه اصلی را به دست کنید اما بسیاری از افراد استفاده از زیورآلات گل طبیعی یا بدلیجاتی مانند حلقه استیل را در انگشت حلقه استفاده می‌کنند.

5. انگشتر در انگشت کوچک

یک حلقه در انگشت کوچک می تواند نماد ارتباط و هوش باشد. در برخی موارد، ممکن است نشان دهنده ثروت و موقعیت باشد، به خصوص اگر یک حلقه امضا باشد.

جمع‌بندی

پوشیدن انگشتر انگشت اشاره که این روزها طرفداران زیادی دارد، می‌تواند یک انتخاب فردی باشد. انگشتر در انگشت اشاره همیشه دارای نمادهای خاصی نیست، اما می‌تواند ترجیحات و شخصیت منحصر به فرد پوشنده را منعکس کند. توجه به این نکته مهم است که این تداعی‌ها می توانند از فرهنگی به فرهنگ دیگر متفاوت باشند و تفاسیر شخصی هم روی معنی انگشتر در انگشتان مختلف تاثیر می‌گذارد. علاوه بر این، بسیاری از مردم حلقه‌ها مخصوصا انگشتر در انگشت سبابه را صرفاً به‌عنوان اکسسوری مد یا برای بزرگداشت نقاط عطف شخصی می‌پوشند و معنای انتخاب انگشت ممکن است برای آنها مهم نباشد. در نهایت، معنای انگشتر در انگشتان دست ذهنی است و می تواند تحت تأثیر طیف وسیعی از عوامل، از جمله هنجارهای فرهنگی، باورهای شخصی، و ترجیحات فردی قرار گیرد.

سوالات متداول

معنی انگشتر در انگشت اشاره چیست؟

امروزه انگشتر در انگشت اشاره نشانه متاهل یا مجرد بودن است. انداختن انگشتر در انگشت سبابه راست یعنی فرد مجرد است. در حالی که انگشتر در انگشت اشاره چپ یعنی فرد متاهل است.

استفاده از کدام انگشتر در انگشت اشاره مناسب‌تر است؟

اگر مجرد هستید و به دنبال یک انگشتر مناسب برای انگشت اشاره راست خود می‌گردید بهتر است انگشتری را انتخاب کنید که نشان دهنده علایق و درونیات شما باشد. مثلا اگر هنر دوست هستید، می‌توانید یک انگشتری هنری انتخاب کنید.

برای نشان دادن متاهل بودن بهتر است انگشتر در انگشت اشاره انداخته شود یا انگشت حلقه؟

انداختن انگشتر در انگشت حلقه چپ در بیشتر فرهنگ‌ها نشانه‌ی مجرد یا متاهل بودن است. اما با توجه به ترند روز، می‌توانید از انگشتر در انگشت اشاره چپ هم استفاده کنید و مطمئن باشید که دیگران پیام آن را متوجه می‌شوند.

سحر مهرابی
سحر مهرابی

سحر مهرابی هستم؛ نویسنده و کپی‌رایتر. لقب من «راوی» است و از روایت کردن قصه‌ها و ماجراها لذت می‌برم. از سال 92 برای روزنامه‌ها و مجلات مختلفی نوشته‌ام. به سبک «جستارنویسی» بیشتر از همه علاقه دارم. در سال 97 با جادوی گل جاودان آشنا شدم و مدتی است درباره‌ی آن‌ها می‌نویسم.

دیگر مقالات دسته بندی

اندازه گیری مچ دست برای انتخاب دستبند اولی کاری است که باید انجام دهید. انتخاب دستبند در میان انبوهی از مدل‌های رایج در بازار کار…
قرن‌ها از ساخت اولین جعبه موسیقی در سوییس می‌گذرد و تا امروز انواع موزیک باکس در سراسر دنیا تولید می‌شود. پررمز و راز بودن و…
چهارشنبه سوری، یکی از جشن‌های ایران باستان است. فلسلفه چهارشنبه سوری  با مقام و ارزش بالای «آتش» در  اندیشه‌ی زرتشتیان گره خورده است. به همین…
خرید هدیه برای آقایان کار بسیار سختی است. از آن‌جایی که مردان معمولا کمتر احساسات خود را بروز می‌دهند، تشخیص سلیقه آن‌ها دشوار است در…
راهنمای ست کردن گوشواره با لباس تاثیر گوشواره در استایل، بسیار بیشتر از چیزی است که فکرش را می‌کنید. گوشواره نزدیک‌ترین اکسسوری به صورت شما…
انتخاب مدل دسته گل عروس از میان طرح‌های متنوع بسیار سخت و پیچیده است. عروس و داماد با تماشای انواع دسته گل ممکن است دچار…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد